Zvērināta advokāte Krista Milberga

Juridiskā palīdzība Jums ērtā laikā un vietā

11.02.2021 Pasakaini skaistās dienas murgi mūsu zemītē!

Šodien uzausa skaista, skaidra, saulaina brīnišķīga diena!

Noteikti par godu mūsu kāzu jubilejai. 26 gadi – nav joka lieta. Esam viens otru atbalstījuši, uzmundrinājuši, skubinājuši un mierinājuši visu šo laiku. Paldies manam vīram! Dzīve laulībā, ģimenē ar bērniem un mazbērniem, ir skaista! Šis cipars apliecina arī jaudīgas pacietības rezerves un ekselentas komunikācijas prasmes cauri visām krīzēm, kas vien Latvijā ir bijušas. Ar to arī mūs apsveicu!

Un tad noskaidrojas, ka beigušies visi rakstāmpiederumi…. Nu ja, tak jau tūlīt gads kā dzīvojam ar rezervēm.

Bet puikam jāmācās, jāapgūst obligātā pamatizglītība.

Tātad izrakstījušās visas pildspalvas. Devos pastaigā un iegāju grāmatnīcā Vidzemes papīra veikaliņā. Burtnīcas, klades, zīmēšanas papīru var nopirkt, pildspalvas, zīmuļus, krāsas un plastilīnu nevar.

Man tomēr interesē, kurš sastādījis tos atļauto preču sarakstus un cik liela alga ir tam cilvēkam?

Un ar ko raksta rezolūcijas ministri? Varbūt var ieteikt izglītojamiem jaunu personīgās lietošanas mācību procesa apgūšanai nepieciešamu priekšmetu pildspalvas, zīmuļu, krāsu un plastilīna vietā?

Uzdevu jautājumu twiter vietnē un saņēmu lapin atbildi:

Tāda visnotaļ jauka publiska diskusija privātā vietnē twitter.

Pie šādiem apstākļiem ne tikai vienreizējs pabalsts vecākiem nepieciešams, bet ik mēneša kompensācija par visu šo ārprātīgo ārkārtas stāvokļa nepārtrauktas spriedzes laiku, kas ir tik jauns lēmējiem, ka vairs jau nezina, ko izkūkot par savām tūkstošu algām.

Kāda sirma kundzīte gribēja iegādāt lodīti lodīšu pildspalvai. Nedrīkst! Vecmāmiņa tik secināja:”Nu pareizi, lai nevar sūdzības uzrakstīt.”

Drīz darbs būs tikai psihiatriem un kapračiem, ja visur jau nebūs pašapkalpošanās.

P.s.: Steidzami nepieciešami grīzījumi Elektronisko dokumentu likumā, lai bērni jau no 6-u (nevis tikai no 14 kā tagad) gadu vecuma varētu elektroniski parakstīt savus mājas darbus u.c. dokumentus, dabai droši arī bez papīra, jo priekš kam tās burtnīcas, ja rakstāmlietas veikalā nevar nopirkt klātienē?

Un ņemot vērā to, ka rakstāmlietas ir nepieciešamas, lai apgūtu pamatizglītību, bet Tiesībsargs Juris Jansons savulaik sniedza atzinumu, ka tās ir personīgas lietošanas priekšmeti, tad ar publiskiem aizliegumiem tos iegādāties, valdība nav tikusi vaļā vaļā no pienākuma garantēt izglītības ieguvi.

Tāpēc, lai nekampaņo priekšvēlēšanu karstumā par pabalstiem ģimenēm ar bērniem, bet organizē ieprkumus izglītojamo nodrošināšanai ar visiem nepieciešamajiem priekšmetiem mācību procesam, t.sk. interneta pieslēgumiem un tehniskām ierīcēm, kas aprīkotas ar bērniem drošu programmatūru! Pietiek apgūt savtīgos nolūkos ES pandēmijas laika finansējumu!

11.02.2021,

Valmierā

Jūsu Krista

%d bloggers like this: