Zvērināta advokāte Krista Milberga

Juridiskā palīdzība Jums ērtā laikā un vietā

Par lietu kārtošanu sociālās distancēšanās apstākļos

Pasaule mainās. Mainās ātrāk, kā to, iespējams, varējām iedomāties. 2020.gads ir pagrieziena gads. Jāmainās ir arī katram, jo pastāvēs, kas pārmainīsies.

21.gadsimts uzņem gaitu un ātrumu. Mūsdienās iespējams bez e-pasta un bankas konta eksistēt varbūt tikai ļoti, ļoti smagu veselības traucējumu gadījumos, kad personai nodibināta aizgādnība. Tomēr prasme rakstīt ar pildspalvu ir saglabājama, jo kas zina, kādus pārbaudījumus nākotne mums nesīs…11752336t1h0eb4

Sociālās distancēšanās noteikumu un vīrusa covid-19 apdraudējums ir piespiedis augt katru, vienlaicīgi taupot gan dabas, gan laika, gan cilvēkresursus. Cerēsim, ka mūsu skaistās Latvijas pārvalde kļūs maza, kompakta un ātri reaģējoša, lai kur tā atrastos. Mums ir viss potenciāls, lai kļūtu par visefektīvāko un godīgiem cilvēkiem draudzīgāko valsti pasaulē.

Lai lietas nestāvētu uz vietas, ikvienam rīcībspējīgajam cilvēkam vienkārši ir nepieciešams elektronisks paraksts, lai varētu savas lietas ar valsti un citām personām kārtot attālināti, tai skaitā parakstīt dažādus dokumentus – iesniegumus, pretenzijas, vienošanās, pieteikumus un prasības pieteikumus, paskaidrojumus, aktus, protokolus e.t.c.

Jau gandrīz piecus gadus Latvijā ir iespējams izveidot savu uzņēmumu, to rēģistrēt likumā noteiktā kārtībā, neizejot no mājas. Tagad papildus beidzot likumdevējs ir lēmis, ka arī valdes savus lēmumus varēs pieņemt attālināti. Soli pa solim mūsu laika paliek vairāk, jo nav jātērē laiks ceļā, braucot ar ratiem un cibiņām (Brāļi Kaudzīši “Mērnieku laiki”).

Eparaksta iespējas iespējams iegūt jau no 14 gadu vecuma www.eparaksts.lv, saņemot eparaksts mobil pat attālināti.

Tas būtu jāizdara katram jaunietim un pieaugušajam, rīcībspējīgajam, kurš saprot, ka nākotne jau ir klāt.

Kad nu esiet ieguvuši eparakstu mobil, tad pilnīgi noteikti daudz vieglāk ir iespējams saņemt arī juridisko palīdzību attālināti, tai skaitā kārtot lietas iestādēs, neapdraudot nevienu, arī sevi nepakļaujot apdraudējumam.

Saņemt advokāta e-padomu ir iespējams jau sen šeit noteiktajā kārtībā un veidā.

Jau šobrīd ir skaidrs, ka 2020.gada marts ieies vēsturē ar laulības šķiršanas pieteikumu kritumu. 

 Šis laiks ir ļoti labs, lai salīgtu mieru un mierā sociāli distancētos. Poetesei Ārijai Elksnei pieder rindas:

“Lai slavēts atstatums! Viņš vienīgs spēj saglabāt visdārgāko: starp mīlētājiem – mīlestību, starp draugiem – mūža draudzību.”

Ir daudzi bērni, kuru vecāki nekādi līdz šim nav varējuši vienoties par bērnam nekaitējošu saskarsmi. Jāatceras, ka bērnam ir tiesības, bet nav pienākuma tikties ar vecākiem, kurpretī vecākiem ir pienākums bērna dzīvē piedalīties. Piespiest bērnu satikties nedrīkst, jo to var traktēt kā emocionālu vardarbību pret bērnu. Ceru, ka tie, kuri ilgstoši karojuši, radīs sevī mieru un prātu šajā laikā vismaz distancēties un lieki netraumēt bērnus, bet izmantot jaunākās tehnoloģijas, e-klasi, e-pastu, whatsapp, skaype un mesenger, lai piedalītos sava bērna dzīvē un saziņa ar bērnu abiem vecākiem tomēr notiktu cieņpilni. Abi vecāki bērniem ir kā bērna divas kājas. Cik ilgi variet uz vienas nostāvēt?

Mūsu tauta ir izglītota, radoša un ļoti disciplinēta īpaši grūtu pārbaudījumu laikā. Ar gara spēku apveltīta. Gribu ticēt, ka šis laiks, lai arī grūts, tomēr būs labs, lai mēs sagatavotos daudz smagākiem iespējamiem pārbaudījumiem nākotnē, jo cilvēks savas alkatības vadīts dabai ir tik ļoti kaitējis, ka no viņa dzīvesveida cieš gan flora, gan fauna. Cerēsim, ka cilvēci nenokratīs no zemes virsas kā bezcerīgu vīrusu, ja vien cilvēce pagūs mainīties uz labu.

Ievērosim valstī noteiktās drošības prasības un kārtību (izcils kvalitatīvas informācijas avots ir www.lvportals.lv ), domāsim ar galvu, palīdzēsim saviem bērniem arvien patstāvīgāk mācīties attālināti (kas zin, varbūt tā būs jaunajā laikmetā arī turpmāk, vismaz es uz to ceru), mācīsimies paši, palīdzēsim saviem vecākiem tomēr tikt pie ikdienai nepieciešamā, lieki neriskējot, izmantosim modernos saziņas līdzekļus, gan darbā, gan dzīvē. Elposim vēl svaigo Latvijas gaisu, kustēsimies un priecāsimies par katru mirkli un iespēju, kas mums ir doti!

Novēlu izturību un jaunam laikam atbilstošu radošumu mūsu zinātniekiem, mediķiem, policistiem, skolotājiem, žurnalistiem, amatpersonām, sociālajiem darbiniekiem, šoferīšiem, maizes cepējiem, zemniekiem, tirgotājiem, kurjeriem, kolēģiem juristiem … visiem! Mūsu māksliniekiem novēlu telpu, tehniskas iespējas tomēr savu potenciālu iemūžināt un iedvesmot arī citus!

Šis laiks ir apziņas paplašināšanai un atklātībai. Savtīga materiālisma laiks zaudē savu spēku. Naudai mazinās vērtība. Aug cilvēcisku, zināšanās un dāsnumā balstītu attiecību nozīme un svars. Latviski – neturi sveci zem pūra!

Lai mums visiem kopā izdodas!

23.03.2020

Krista

One comment on “Par lietu kārtošanu sociālās distancēšanās apstākļos

  1. Alda Milberga
    23 marts, 2020

    Krista❤, paldies par lielisko rakstu! Lai mums visiem būtu drosme, spēks, izturība un godaprāts dzīvot tā, lai Latvija būtu mūžīgi mūžos🇱🇻🌞! Mēs visi to varam!!!

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

Informācija

This entry was posted on 23 marts, 2020 by in Mans viedoklis, Norēķinu kārtība.

Navigācija

%d bloggers like this: