Zvērināta advokāte Krista Milberga

Juridiskā palīdzība Jums ērtā laikā un vietā

Aicinājums izglītojamo vecākiem

skolotaja_greksudze

Saņemu satraucošas bērnu vecāku ziņas no vairākām Latvijas pilsētām, ka neskatoties uz Izglītības likuma  spēkā esošajām izmaiņām, ar kurām precīzi atrunāts, par ko mācību gada laikā jāgādā izglītojamo vecākiem, vecāki tiek laipni aicināti sagādāt arī mācību procesam nepieciešamās lietas valsts un pašvaldību vietā.
Manuprāt tā nav vienkārši nekaunība. Tā no mācību iestādes (skolas vai bērnu dārza) puses ir organizēta un saskaņota darbība pretēja likumam, kas līdz šim līdzīgās situācijās latviski tiek saukta par izspiešanu.

Tomēr, ja izglītības iestādes vadītājs ir izdarījis visu nepieciešamo, t.i. veicis mācību procesa īstenošanai nepieciešamo mācību līdzekļu iegādei vajadzīgo naudas līdzekļu aprēķinu un iesniedzis attiecīgus budžeta pieprasījumus pašvaldībai un valstij, kuras to nav ņēmusas vērā,  tad nav pamata vainot izglītības iestādes vadītāju. Tad atbildība gulstas uz pašvaldību un valsti.

Ņemot vērā minēto, lai viss smagums negultos tikai uz Tiesībsargu un viņa komandu, aicinu vecākus  vērsties arī ar  iesniegumiem Izglītības kvalitātes valsts dienestā , kuru pienākums ir uzraudzīt izglītības kvalitāti un izglītības procesa likumību.

Paralēli aicinu izglītojamo vecākus vērsties ar iesniegumiem arī pie rajona prokuroriem:  http://prokuratura.gov.lv/public/30218.html , kuri ar prokurora iesniegumu (Prokuratūras likuma 17., 20.pants) varētu pārtraukt nelikumības izglītības iestādēs.

Varbūt Latvijas ģenerālprokurors ar savu iesniegumu varētu uzlikt par pienākumu Ministru Kabinetam ievērot spēkā esošu likumu un nodrošināt tā izpildi?

Ikkatram roka jāpieliek, lai lielais darbs uz priekšu iet.

Lai Latvija būtu labākā vieta pasaulē mūsu bērniem!

P.s.: Ar prieku informēju visus, ka Valmieras pilsētā mācību programmu īstenošanai visus mācību materiālus nodrošina valsts un pašvaldība. Katrā ziņā vismaz es pagaidām neesmu saņēmusi aicinājumu ne no vienas izglītības iestādes, kurās mācās mani bērni, t.sk. pirmsskolas izglītības iestādes, kaut ko iegādāties valsts vai pašvaldības vietā. Kad grib, tad var!

Karikatūras “Skolotāja grēksūdze” autors Gatis Šļūka.

Valmierā

Piektdienā, 06.09.2013.

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

%d bloggers like this: