Zvērināta advokāte Krista Milberga

Juridiskā palīdzība Jums ērtā laikā un vietā

Ģimenes ārkārtas stāvokļa laikā

Šajā laikā sabiedrība sociāli distancējas, bet ģimenēs notiek iepriekš nepiedzīvota satuvināšanās, kas daudzus nevis iepriecina, bet sarūgtina un pat sadusmo, līdz pat lēmumiem par šķiršanos. Akūti daudziem pāriem nepieciešamas rekomendācijas kā nepārdegt, nesadegt un palikt kopā atbalstot vienam otru, bet vispirmāmkārtām bērnus. Domāju, ka valstī ir padomāts par vīrusa ierobežošanu, bet par to, kas notiek ģimenēs, kurās ir bērni – viens, divi, trīs un vairāk, kā tām palīdzēt atkarībā no vecāku izglītības līmeņa, jo ir arī tādi vecāki, kuri tehnoloģijas nepārvalda, nepārzin, jo līdz šim nav bijusi tāda nepieciešamība, nav padomāts. Kāda palīdzība tiek piedāvāta un nodrošināta vecākiem, kuri audzina vairākus bērnus, no kuriem vairāki ir skolnieki? Kāda palīdzība tiek piedāvāta un nodrošināta vecākiem, kuru vecākais bērns ir sākumskolnieks, bet pārējie jaunāki, bet vecāku darbs ir īpašā ārkārtas režīmā? Kur var izlasīt rekomendācijas, ieteikumus, secīgas rīcības plānus, lai paliktu kā dziesmā dzied “pie prāta”? Vai tiešām valsts apmaksāti cilvēki dienestos  Labklājības ministrija , Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspekcija aprobežojas ar iesniegumu (eveidā un pa pastu) un telefonzvanu režīmu šajā laikā?

Šis laiks ir sarežğīts visiem. Būs visiem vieglāk, ja palīdzēsim viens otram. Bija reiz laiks, kad bērnus vecāki audzināja pa telefonu. Tas nekur nav palicis, tomēr tehniski to ir pat vieglāk izdarīt. Skolotājus lūdzu neaprobežoties vien ar uzdevumu blāķa sarakstīšanu, jo bērnam vienam pašam ar to tikt galā nemaz nav viegli. Faktiski uz vecākiem gulstas pienākums apmācīt bērnus izmantot visus modernos rīkus. Saprotu, ka daudzi vecāki tos pat paši nepārvalda.

Lūdzu darba devējus būt īpaši pretīmnākošiem pret tiem darbiniekiem, kuriem ir bērni skolas vecumā un samazināt darba dienas laiku vismaz par pāris stundām! Šis ir tas laiks, kad varam tai pašā laikā būt efektīvāki kā iepriekš.

Esmu sajūsmā par Valmieras pašvaldības organizēto pusdienu piegādi sākumskolas audzēkņiem. Pateicos visiem gan organizatoriem, gan pavāriem, gan medmāsām, kas ir speciālā ekipējumā, gan šoferiem! Tas ir vispiemērotākais atbalsts nevis naudas izteiksmē.

Lūdzu vecākus arī vērsties pašus pēc palīdzības un atbalsta  pie darba dēvējiem un skolās! Tikai neklusējiet! Klusēšana ir bumba ar laika degli.

01.04.2020

Krista

 

%d bloggers like this: