Zvērināta advokāte Krista Milberga

Juridiskā palīdzība Jums ērtā laikā un vietā

KAS VĒL SATUR KOPĀ LATVIJU?

Nupat izlasīju līdz galam Ričarda Baha “Hipnoze Marijai”.

Tās 74.lpp. bija Amerikas Tālbraucēju kodekss:

Jūs esat audums, kas satur kopā Ameriku, un jūs esat bērnu labākais draugs.

Tieši tālbraucējs piegādā fermera izaudzēto ražu veikalam, lai bērni nebūtu izsalkuši.

Tieši tālbraucējs atved kurināmo, lai viņiem būtu silti.

Tieši tālbraucējs piegādā namdarim materiālus, lai viņš varētu uzcelt māju, kurā bērni ir drošībā.

Un tas vientulības upuris, ko nes tālbraucējs, vienatnē vadot bezmiega naktis neskaitāmu jūdžu garumā, – tas satur kopā Ameriku no Atlantijas okāna līdz Klusajam okeānam.”

Un tad es domāju… KAS VĒL SATUR KOPĀ LATVIJU?

1918.gada 18.novembrī nodibinājās Latvijas Republika un piepildījās daudzu jaunstrāvnieku, jaunlatviešu, kareivju, zemnieku, kritušo, un vienkārši godīgo sapnis – tika nodibināta Latvijas valsts. Tās tauta Satversmes sapulcē lēma, ka pati lems sev likumus, kurus ievērot.

Un tagad?

Vairāk kā 300 000 tūkstoši pametuši Latviju pēc tam, kad tā pirms divdesmit gadiem intelektuālā gribas cīņā atguva savu neatkarību no padomju okupācijas režīma, kurā doma un cilvēks nebija brīvi, kurā bija jāmāk pateikt svarīgākais starp rindiņām, kad vārdu “Latvija” varēja lietot kā ģeogrāfisku apzīmējumu, bet citādi to nīdēja…

Kopš faktiskās neatkarības atgūšanas 1991.gada 21.augustā ir pagājis 21 gads.

Ir pagūts daudz kas…samaksāts bankas Baltija baņkieriem kompensācija par ilgo tiesvedību, nezināmā virzienā bez pēdām pazuduši Latvenergo 3 miljoni, izsaimniekoti G24 kredīti, iestājušies Eiropas Savienībā, vienā naktī bez Saeimas lēmuma uz trīs rindkopu gara iesnieguma pamata glābta divu izbijušu komjauniešu banka Parex, no valsts budžeta vienkārši iemaksājot privātā bankā 200 miljonu latu, kuri pavisam nemanot sasniedza gandrīz 1 miljardu latu, neviena atbildīgā nav, bet tauta atbildējusi ar savu labklājības līmeni, bet baņķieri turpina uzdzīvot.

Ir piedzīvots Krājbankas krahs, un pat tas vairs nemaz nepārsteidz, ka kāda mūža darbs vienkārši tiek ieturēts, jo tā lūk lēmis likumdevējs.

Ir piedzīvots, ka izpildvara tās Izglītības ministra personā publiskā telpā demonstrē valsts pamatlikuma piesmiešanu, attaisnojot likumpārkāpumus ar naudas trūkumu.

Ir piedzīvots, ka bērnu valsts Satversmē garantēto tiesību īstenošanai valsts budžetā ne tikai nepietiek naudas, bet nepietiek ne kauna ne goda prāta pat pieprasīt finansējumu.

Visbeidzot…jaunās paaudzes skolotāji, mācībspēki, jau ir saauguši ar domu, ka likumus var nepildīt…un to demonstrē ik pavasari un ik rudeni… un visu gadu…

BET KĀDS IR LIKUMDEVĒJA DARBA REZULTĀTS? KĀDS IR LIKUMDEVĒJA PIENESUMS?

Kas satur vēl kopā Latviju?

…Latviju vēl satur kopā tie ļaudis, kuri laikā ierodas darbā, kuri atceras savus darba pienākumus, tie šoferīši, kuri ceļas agrāk, lai bērniem skolas autobusā nesaltu, tie ugunsdzēsēji, kuri neskatoties uz samazinātajiem atalgojumiem un pilnīgi seno tehniku tomēr riskē ar savām dzīvībām, lai glābtu citus, tie ieslodzījuma vietu darbinieki, kuri neskatoties uz algas samazinājumu, tomēr sargā sabiedrību no likumpārkāpējiem, nodrošinot spēkā stājušos spriedumu izpildi, lidmašīnu piloti, vilcienu vadītāji, kuģu kapteiņi un loči, celtnieki, laboranti, ārsti, medmāsas, tie maizes cepēji, pārdevēji, krāvēji, dārznieki, pirtnieki, skolotāji, uzņēmēji, grāmatveži, juristi, tiesneši, prokurori, policisti utt…, kuri apzinās savas rīcības sekas un, neskatoties uz pie varas esosošo ņirgāšanos par godīguma principiem, tomēr ir godīgi, ievēro likumus un to māca saviem bērniem, jo tā dzīvoja mūsu senči, un tikai tāpēc radās neatkarīga, demokrātiska valsts Latvijas Republika.

Šis laiks…

“Mēs radām paši sevi no iztēles, pieņēmumiem un idejām; mēs piesaistām sevi videi, kur daudzi citi cilvēki atrodas tajā pašā transā, kurā vēlamies būt mēs.

Es atcerēšos, ka pats esmu radījis šo pasauli un varu to mainīt un uzlabot ar saviem pieņēmumiem, kad vien vēlos.

Mēs katrā laikā varam pavērst savu scenāriju jebkurā virzienā. Taču ticība telplaikam ir mūsu jūra, mūsu skatuve, un, ja aizmirsīsim, ka varam to mainīt, mēs drīz sāksim dzīvot nevis radošā transā, bet gan neradošā.

“Radošs transs”.Izklausās labi.

Mums nav ķermeņa, mēs tikai pastāvīgi to iztēlojamies, Mēs kļūstam tādi, kā pastāvīgi sev iestāstām: slimi vai veseli, laimīgi vai izmisuši, bezrūpīgi vai izcili.” R.Bahs “Hipnoze Marijai”
Es zinu, ka šodienas dzīvā LATVIJAS tauta VAR dzīvot vēl labāk, ja vien atcerēsies, ka tikai pati nosaka, kam ticēt.

One comment on “KAS VĒL SATUR KOPĀ LATVIJU?

  1. agita
    10 maija, 2014

    Es Agita 42.g. divu bērnu mamma, sirsnīgi pateicos un parakstos zem katra jūsu teikuma, liels jums paldies Krista Milberga. Es esu no jauktas ģimenes, man nekad nav mācīts, kad pie manām neveiksmēm ir vainīgi krievi, ēbreji vai jeb kāda cita nācija.Rīkojās cilvēks un sautīgumam,varas kārei nav nacionalitātes. Mani vecāki mācīja uzņemties atbildību ne tikai par saviem darbiem un rīcību, bet arī par domām. Es zinu kad izdzīvos tikai godīgie un garā drosmīgie. Bailes un meli ved uz kanibālismu. Es redzu, kā mums mēģina iestāstīt ,JA ZODZ UN MELO DAUDZ TAD TEV PAR TO NEKĀ NEBŪS, TĀ IR ILŪZIJA. Ir tāda lieta kā augstāka tiesa es nedomāju mūsu tiesunamus ticiet viņa strādā,lai kā arī liekas kad ļaunums netiek sodīts. Es katru dienu redzu labi nodrošinātus un ne tik nodrōšinātus, it kā izglītotus cilvēkus, bet laimes, piepildījuma dzīvesprieka veselības nav. Cilvēki ir pazaudējuši gara spēku, protams nauda dod sava veida brīvību, bet tikpat ātri atkarību, un ja mēs nebūsim garā stipri un veseli mums iestāsies nāve, no sākuma morālā pēc tam fiziskā. Vai mūsdienu cilvēks vispār uzdod sev jautājumu -kāpēc viņš ir nācis šai pasaulē? Es nedomāju visu pasaules ļaudis, bet lielāko daļu noteikti. Vai tiešām vēl ir par maz vēstures aiz muguras ar šusmā un ārprāta,kas notiek kaimiņvalstīs,kontinentos? Kas katram individuāli jāsaņem pa seju lai pamostos no tā letarģiskā miega. Es atļaušos aicināt – :Ļaudis esiet modri un godīgi pret sevi!!!

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

%d bloggers like this: