Zvērināta advokāte Krista Milberga

Juridiskā palīdzība Jums ērtā laikā un vietā

Krimināllikuma 89.1.p.

Šobrīd:
Krimināllikuma 89.1 pants Noziedzīga organizācija

(1) Par tādas noziedzīgas organizācijas (apvienības) izveidošanu, kuras sastāvā ir vismaz piecas personas, nolūkā izdarīt sevišķi smagus noziegumus pret cilvēci vai mieru, kara noziegumus, īstenot genocīdu vai izdarīt sevišķi smagus noziegumus pret valsti, kā arī par iesaistīšanos šādā organizācijā vai tās sastāvā ietilpstošā organizētā grupā vai citā noziedzīgā formējumā —

soda ar brīvības atņemšanu uz laiku no astoņiem līdz septiņpadsmit gadiem, konfiscējot mantu vai bez mantas konfiskācijas, un ar probācijas uzraudzību uz laiku līdz trim gadiem vai bez tās.

Avots: http://likumi.lv/doc.php?id=88966
——–

Manuprāt šajā pantā pilnīgi lieka ir vārdkopa “…pret cilvēci vai mieru, kara noziegumus, īstenot genocīdu vai izdarīt sevišķi smagus noziegumus pret valsti,”. Ja tās nebūtu, tad likumsargiem nebūtu tik žņaudzoši sasietas rokas cīņai ar dažādiem noziedzīgiem grupējumiem.

Tā tiktu sasniegts mērķis – ievērot principu, kas nostiprināts Latvijas Republikas Satversms 91.pantā: Visi cilvēki Latvijā ir vienlīdzīgi likuma un tiesas priekšā. Cilvēka tiesības tiek īstenotas bez jebkādas diskriminācijas. Mērķis ir neizcelt vienus smagu noziedzīgu nodarījumu organizētus grupējumus, atbrīvojot no atbildības citus arī smagu noziedzīgu nodarījumu grupējumus, kuru saikne ir ne tikai acīmredzama, bet arī pierādāma.

Ar organizāciju jāsaprot jebkāda uz vienošanos (rakstīta, nerakstīta,utt.) balstīta darbība, kurai ir organizatorisks raksturs un struktūra. Ir šauri domāt, ka tikai reģistrētām juridiskām personām tāda ir, turklāt  nesniedzoties pāri org-jas robežām.

31.01.2014,Valmierā

Individuāli praktizējoša zvērināta advokāte Krista Milberga

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

%d bloggers like this: