Zvērināta advokāte Krista Milberga

Juridiskā palīdzība Jums ērtā laikā un vietā

Moderna pilsoņa komplekts

Ir 2020.gada 19.maijs. 21.gadsimts uzņem apgriezienus ar visu, kas šajā jēdzienā ietilpst: pārbaudījumi, grūtības, zaudējumi, mācības un uzvaras.

Latvija ir demokrātiska un sociāli atbildīga valsts.

Ja tā, tad tās pilsoņiem ir jābūt zinošiem, aktīviem un atbildīgiem par sevi, saviem tuvākajiem un tiem, kuri par sevi nespēj parūpēties.

Katra moderna pilsoņa rīcībā ir jābūt pasei un ID kartei.

Dokumenti nepieciešami ne tikai, lai identificētu personu, bet arī, lai varētu lietot savas tiesības vēlēt un tikt ievēlētam, bet ID kartei, lai varētu izlietot visas pārējās tiesības, kuras paredz Latvijas Republikas Satversme.

Ja pilsonis vēlas būt informēts, izglītots un zinošs vienā, vairākās vai visās iespējamās dzīves sfērās, tad objektīva laikmeta nepieciešamība ir interneta pieslēgums, vēlams mobils un neierobežots.

Ja pilsonis vēlas un grib būt pilsoniski un ekonomiski aktīvs cilvēks, īstenot savas politiskās un ekonomiskās ambīcijas, tad viņam pilnīgi noteikti nepieciešams e-paraksts.

Daudz ko var, protams, nokārtot arī bez tā, autorizējoties ar banku starpniecību http://www.latvija.lv , bet, ja grib būt tiešām neatkarīgs un realizēt visas savas brīvības un tiesības, tad eparaksts , kura saņemšanas izmaksas ir EUR 0,00, ir nepieciešamība, kas ļauj ietaupīt naudu (papīrs, druka, pasta izdevumi) un laiku (ceļā un pastā pavadītais laiks).

Turklāt e-paraksta lietošana nodrošina iespēju ne tikai vienam parakstīt un iesniegt dokumentus, bet tā nodrošina iespēju realizēt arī demokrātiju tieši un pat vienoties attālināti par kopīgi veicamo.

Nākotne iestājusies ātrāk kā cerējām.

Attālināti ir tuvāk un ātrāk kā klātienē.

Ceru, ka tiesas sēdes arvien biežāk notiks attālināti videokonferences režīmā, tā ietaupot ikviena dārgā laika (ceļam) un dabas resursus (degviela un svaigs gaiss).

Pacietību un prieku par katru mirkli un iespēju, ko tas sniedz!

P.s.: Foto atrasts tīmeklī saitē: https://images.app.goo.gl/BHUov3LaQ37anMQ16

19.05.2020

%d bloggers like this: