2014.gada 8.maijā (vai liktens ironija izsmalcināta miera laika karu par dvēselēm laikā?) 11.Saeimā tiks skatīti strīdīgie grozījumi Bāriņtiesu likumā.
Saistībā ar minētajiem grozījumiem Bāriņtiesu likumā, ir notikusi tāda kā neliela sarakste starp mani un institūcijām, par kuru jau iepriekš esmu rakstījusi.
Dokumentu ar manu viedokli ar Bāriņtiesu likumu un grozījumiem, var atrast manā blogāte:
https://kristamilberga.com/kamer-ukraina-kara-draudi-tikmer-latvijas-deputati/
Pēc tam notikumi attīstījās šeit aprakstītajā veidā:
https://kristamilberga.com/par-likumprojekta-grozijumi-barintiesu-likuma-3-las-kustibu/
Un visbeidzot Labklājības ministrija Saeimas Juridiskā komisijai ir sniegusi savu komentāru manam viedoklim 2_973-11_14
Manuprāt tas ir kaut kā mazākais jocīgi, jo kā zināms, tad Valsts nodrošinātās juridiskās palīdzības likums neparedz valsts apmaksātu juridisko palīdzību administratīvā procesa lietās, ja vien tās nav saistītas ar bēgļu statusu.
Ņemot vērā minēto, kad pie manis vērsās kāda trūcīga persona, lai aizsargātu savas likumīgās intereses administratīvā procesa lietā bāriņtiesā par bērna aizgādības tiesību atjaunošanu, ieteicu viņai vērsties Juridiskās palīdzības administrācijā un lūgt valsts apmaksātu juridisko palīdzību šajā lietā, jau iepriekš zinot, ka tādu nav likumīga pamata prasīt, jo likums neparedz šādu JPA palīdzības veidu. Raudzīsim, kāda atbilde tiks sniegta. Tikai diemžēl laikam to nebūs iespējams saņemt līdz 2014.gada 8.maijam.
Šodien, 2014.gada 6.maija laikraksts “Diena” rakstā atklāj latviešu bērnu cenas. Latvijas nākotne tiek iztirgota.
Tas ne tikai izskatās, bet patiesi ir organizēts un bezprincipu bizness. Likumdevējs zin, ka ģimenes, kura nonākusi dažādās dzīves grūtībās, atbalsta vienīgais mehānisms ir pabalsti, psihologs un bērna izņemšana no ģimenes ar tai sekojošu vecāku “atbrīvošanu” no bērna.
Nav nekādu sviru un pasākumu, kurus valsts vai pašvaldība varētu nosaukt, kuri patiešām būtu vērsti uz ģimenes atkalapvienošanos un tās dzīves uzlabošanos.
Man ir svarīgs Jūsu viedoklis par minēto, tāpēc gaidīšu to. Lūdzu komentējiet arī šeit zem bloga ieraksta.
P.s.: Kādas Jūsuprāt ir privātpersonas iespējas un tiesiskais pamats, prasīt, valsts apmaksātu juridisko palīdzību administratīvā procesa lietās strīdos par bāriņtiesu lēmumiem, kā arī prasīt, lai bāriņtiesu sēdes norise tiktu fiksēta ar tehniskiem līdzekļiem gluži tāpat kā administratīvo tiesu sēdes?
P.p.s: Ir skumji, ka likumdevēju prātos nerodas nevienas gaišas domas kā līdzsvarot valsts atbalstu maksimāli vienlīdzīgāk starp visām personām, kuras īsteno bērnu aizgādību (vecāki-ģimene,kurus valsts atbalsta ar ikmēneša ģimenes valsts pabalstu 11,38 euro, audžuģimene-aizbildņi, kurus valsts atbalsta ar drusciņ lielākām naudiņām nekā vecākus, krīzes centri un sosciemati, kuros bērnu aizbildnis ir iestādes vadītājs, un kur bērna uzturēšana izmaksā vairākas reizes dārgāk kā divos iepriekšminētajos), tā vietā arvien tiek izdomāti jauni un jauni arvien izsmalcinātāki rīki kā sāpīgāk iebliest pa vājāko sabiedrības posmu – ģimeni.
Starp citu, te var izlasīt 11.Saeimas 8.maija plenārsēdē notikušo un arī pārliecināties par balsojumu: http://helios-web.saeima.lv/steno/Saeima10/Skana/0508_006-0900.htm
Labās ziņas IR :
1) I.Lībiņa-Egnere. 3. – Juridiskās komisijas priekšlikums. Komisijā ir atbalstīts un tas paredz izslēgt jēdzienu „ekonomiskā vardarbība” no šī Bāriņtiesu likuma 19.1 panta attiecībā uz bērnu. Komisijā atbalstīts.
Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.
2) I.Lībiņa-Egnere. 7. – atbildīgās – Juridiskās komisijas priekšlikums. Ir atbalstīts un paredz, ka jēdziens „pilnvērtīga attīstība” tiek aizstāts nosakot, ka Bāriņtiesas priekšsēdētājs, Bāriņtiesas priekšsēdētāja vietnieks vai bāriņtiesas loceklis vienpersoniski lēmumu par bērna izņemšanu var pieņemt tikai tad, ja atklājas, ka bērna turpmākā atrašanās ģimenē var apdraudēt viņa veselību vai dzīvību. Priekšlikums atbalstīts.
Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.
3)
I.Lībiņa-Egnere. 8.priekšlikums – Juridiskās komisijas priekšlikums. Ir atbalstīts un paredz izslēgt otrajā lasījumā atbalstīto priekšlikumu, kurš paredzēja, ka pieņemto vienpersonisko lēmumu var ierobežot bērna vecākam vai citai personai tiesības uzturēt personiskas attiecības un tiešus kontaktus vai atteikties paziņot bērna atrašanās vietu, ja bērna veselība vai dzīvība ir apdraudēta.
Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.
____________
Tās ir labas ziņas un pierāda, ka ceļu veic tas, kurš iet, bet tiesības bauda modrie. Būsim modri!