Zvērināta advokāte Krista Milberga

Juridiskā palīdzība Jums ērtā laikā un vietā

Par konkludentu likuma nepildīšanu

Šodien LTV1 raidījumā “Šodienas jautājums” Tiesībsarga biroja pārstāve Laila Grāvere pavēstīja, ka vismaz kopš 2011.gada mūsu valstī, kas ir pievienojusies visām iespējamām konvencijām par bērnu tiesību prioritāti un aizsardzību, masveidīgi, ar tendenci arvien izplatīties ieradumam, netiek pildīts Bērnu tiesību aizsardzības likuma 58.pants.

Kā iespējams, ka ilgstoši gadu desmitiem netiek pildīts Bērnu tiesību aizsardzības likuma 58.pants un prokurori pat iesniegumu pašvaldībām neuzraksta? Pagurums, nolaidība vai vienaldzība?

Kā tas nākas, ka ir Labklājības ministrija ar vismaz 193(!) darbiniekiem 2019.gada beigās, bet reāli nav labklājības, jo nav pat koordinētas starpinstitucionālas sadarbības ar vienu algoritmu katra bērna prioritātes nodrošināšanā? Šķiet, krēsli, amati, algas aizvien pārklāj bērnu un jauniešu trauksmes pilno dzīvi.

Amatos gadu desmitiem esošie demonstrē normatīvismu bez patiesas intereses darīt labāko jau tagad. Tas arī ir cēlonis pieaugošajam postam.

Es domāju, ka prokurori katrai pašvaldībai varētu uzrakstīt prokurora iesniegumu (Prokuratūras likuma 20.pants) un dot vienu mēnesi, lai Bērnu tiesību aizsardzības likuma 58.pantā paredzētie pienākumi nekavējoties tiktu pildīti. Neatkarīgi no tā, kā notiks pašvaldību reforma.

Tiesībsarga atzinumi ir rekomendējoši, bet nav saistoši. Kamēr prokurora iesniegums (Prokuratūras likuma 20.pants) ir obligāti izpildāms.

P.s.: Konkludentas darbības– darbības bez vārdiem vai citiem tiešiem izteiksmes līdzekļiem, no kurām var secināt gribas esamību. 

Valmiera, 08.09.2020

%d bloggers like this: