Zvērināta advokāte Krista Milberga

Juridiskā palīdzība Jums ērtā laikā un vietā

Tiesībsargs par patvarīgu izlikšanu no dzīvojamām telpām

Tiesību aizsardzības mehānisms patvarīgas izlikšanas gadījumā – problēmas un to iespējami risinājumi

04/03/2008

2007.gadā Tiesībsargs saņēma vairākas sūdzības par gadījumiem, kad cilvēki bez attiecīga tiesas sprieduma tika izlikti no dzīvokļiem. Cilvēki norādīja uz situācijām, kad, piemēram, dzīvojamās telpas īpašnieks īrnieka prombūtnes laikā ir uzlauzis dzīvokļa durvis, izlicis tam piederošās mantas, nomainījis dzīvokļa ārdurvis vai durvju slēdzeni un nelaiž īrnieku atpakaļ dzīvoklī. Līdzīga informācija tika atspoguļota arī plašsaziņas līdzekļos.

Strādājot pie šī jautājuma, Tiesībsargs ir apzinājis problēmas, kas saistītas ar valstī izstrādāto tiesību aizsardzības līdzekļu izmantošanu un paudis savu nostāju par iespējamiem to risinājumiem.

Tiesībsarga viedoklis ir pārstāvēts, darbojoties Ekonomikas ministrijas izveidotajā darba grupā par nepieciešamajiem grozījumiem tiesību aktos, lai nodrošinātu īrnieku tiesības uz mājokļa neaizskaramību.

Tiesībsarga pārstāvji piedalījušies šīs darba grupas sēdēs, kas notika 2007.gada 12.septembrī un 2008.gada 18.janvārī. Jautājums par valsts izstrādātā tiesību aizsardzības mehānisma efektivitāti diskutēts arī Tiesībsarga konferences ietvaros, kas norisinājās 2007.gada 10. un 11.decembrī.

Pilns Tiesībsarga viedoklis par tiesību aizsardzības mehānismiem patvarīgas(bez tiesas sprieduma) izlikšanas gadījumos

Lūdzu atvērt tr pievienoto dokumentu.

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

%d bloggers like this: