Zvērināta advokāte Krista Milberga

Juridiskā palīdzība Jums ērtā laikā un vietā

Valmieras Valsts ģimnāzijas atbilde

Jau zināms, ka 2012.gada 27.augustā vērsos ar iesniegumu Valmieras Valsts ģimnāzijā izbeigt faktisku prettiesisku rīcību, pieprasot mācību līdzekļu iegādi bērniem par vecāku līdzekļiem.

Šodien, 2012.gada 1.oktobrī esmu saņēmusi pa pastu sūtīto Valmieras Valsts ģimnāzijas direktora Jāņa Zemļicka 2012.gada 26.septembra atbildi uz manu augstākminēto iesniegumu. Ar atbildi variet iepazīties zemāk.

Ar kursoru nospiežot uz dokumenta, tas atvērsies salasāmā lielumā.

VVĢ direktors savā atbildes vēstulē apgalvo, ka citēju: “Valsts un pašvaldība īsteno valsts izglītības apguvi samērīgi ar vecāku iespējām, valstij sedzot lielāko daļu dažādu izdevumu, kas attiecas uz izglītības nodrošināšanu.”

Šis apgalvojums neatbilst spēkā esošajam tiesiskajam regulējumam, jo Izglītības likuma 12.panta Maksa par izglītības ieguvi (1) daļa skaidri nosaka, ka: Maksu par pirmsskolas izglītības, pamatizglītības un vidējās izglītības ieguvi valsts vai pašvaldību dibinātā izglītības iestādē sedz no valsts budžeta vai pašvaldību budžetiem Ministru kabineta noteiktajā kārtībā. Privātā izglītības iestāde var noteikt maksu par izglītības ieguvi.

Jebkurā gadījumā, paldies par atbildi un solījumu, ka vismaz manu bērnu tiesības tiks ievērotas, ko novēlu visiem bērniem.

P.s.: No Valmieras sākumskolas atbildi vēl gaidu. Gaidu atbildi arī no Valmieras domes uz manu 2012.gada 31.augusta iesniegumu par skolu budžetu mācību līdzekļiem.

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

%d bloggers like this: